Další podvody na internetu: Muž z Tišnovska přišel o 100 tisíc. Žena si tisíce zachránila

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Muž z Tišnovska zareagoval na podvodnou zprávu a přišel o více jak 100 tisíc korun. Rychlou a duchapřítomnou reakcí si sedmatřicetiletá žena z Brněnska zachránila na svém účtu tisíce.

Původně chtěla sedmatřicetiletá žena z Brněnska na internetovém inzertním portále prodat za necelou tisícovku lyžařské boty. Zájemce o koupi se ozval téměř okamžitě a prostřednictvím mobilní komunikační aplikace se rychle dohodli na podmínkách obchodu. Kupující odeslal ženě odkaz, který měl sloužit k převodu peněz na její účet. Žena tedy vyplnila požadované údaje k jejímu bankovnímu kontu a čekala na převod dohodnuté částky, Jenže na účtu začaly probíhat podivné transakce. Na tyto po upozornění bankou reagovala zablokováním účtu. „Tím si zachránila nemalé prostředky. Neznámý pachatel totiž na účtu zadal transakce za 150 tisíc korun. Navíc se pokusil zřídit úvěr na podobnou částku. Většinu ze zadaných částek a operací se naštěstí podařilo zablokovat. Žena i tak přišla o více než 20 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.    

Mnohem hůře dopadl šestačtyřicetiletý muž z Tišnovska. Ten reagoval na zprávu, která se tvářila jako sdělení z jeho banky. Po přihlášení přes zaslaný odkaz se podle pokynů přihlásil do svého internetového bankovnictví. „Následně pak z jeho účtu prostřednictvím několika plateb zmizela částka převyšující 100 tisíc korun,“ dodal Malášek.