Poznejte svět vědy a techniky na vlastní kůži v Hodoníně

zdroj: Věda a technika jede

HODONÍN – Zažijte vědu a techniku na vlastní smysly. Věda a technika jede! je interaktivní show, která přijela už podruhé do Hodonína. Lidé mohou navštívit její expozice od 7. do 20. února v Hodoníně.

Navštívit můžete kopii virtuálního exponátu ze světové výstavy EXPO v Dubaji. Poznáte digitální dílnu FABLAB a tvoření budoucnosti, 3D tisk, elektronový mikroskop, digitální frézku. Podívejte se v pojízdném planetáriu na dech beroucí filmy o vesmíru i mikrosvětě. Zkušení lektoři z VIDA! centra ukáží pokusy z fyziky a chemie, které mohou pobavit. Vyrobte si něco v dílnách POLYBUSu a seznamte děti se základními dílenskými nástroji a technikou. Kdy a kde?

EXPO modul                         7. – 20. 2.                    budova sálu Evropa

FABLAB                              14., 15. a 17. 2.                parkoviště u Masarykova náměstí

VIDA! science centrum    19. – 20. 2.                     prostor bývalé restaurace u radnice

Hvězdárna a planetárium          12. 2.                      sál Evropa

POLYBUS                           11. 2. a 14. 2.                    prostor bývalé restaurace u radnice

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.    

Programy pro veřejnost je možné navštívit vždy od 9. do 17. hodin.  Ukončení je vždy naplánované na 18. hodinu, nebo podle zájmu veřejnosti. Program Věda a technika jede! je bezplatný. Veškeré programy pro veřejnost jsou bez registrace. Programy pro školy jsou s registrací a je nutné se na ně přihlašovat, kontaktujte info@vedaatechnikajede.cz nebo na telefonním čísle 735894649. Další informace najdete zde.