Opilec naboural branku, strážníkům o poledni popřál dobrý večer

Ilustrační foto

BRNO – Pětačtyřicetiletý muž v Židenicích neodhadl vzdálenost a naboural do plechové branky. Svým chováním zavdal strážníkům příčinu myslet si, že je opilý, což nakonec potvrdila i dechová zkouška.

Obyvatelé Židenic uslyšeli tlumenou ránu a naskytl se jim pohled na vozidlo značky Mercedes, které při couvání nabouralo do plechové branky. Díky problémům s řízením usoudili, že by mohl být pod vlivem alkoholu a zavolali raději strážníky. Ti po příjezdu přistihli řidiče ještě za volantem, z jeho dechu byl cítit alkohol a tuto skutečnost sám přiznal. Své tvrzení ještě korunoval tím, že dvě hodiny před polednem hlídce popřál dobrý večer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Muž nám tvrdil, že auto neřídil, i když v něm seděl, klíčky měl v zapalování, ve vozidle nikdo jiný nebyl a kapota byla zahřátá,“ popisuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba. Čáru přes rozpočet mu ale udělali svědci, kteří ho jasně viděli vůz šoférovat. Hlídka ho proto vyzvala, aby vysedl a přivolala republikovou policii. Té řidič nadýchal téměř tři promile a stal se tak podezřelým z trestného činu.