Seniorka upadla a zlomila si nohu, zamčenou a uvězněnou v jejím bytě ji našli strážníci

Ilustrační foto

BRNO – O uplynulém víkendu hlídka zachraňovala devětasedmdesátiletou ženu, která ve svém bytě upadla a jelikož si zlomila nohu, nemohla se nijak dostat k pomoci. Strážníci se k ní vyšplhali přes balkon a zraněnou ženu poté odvezla sanitka do nemocnice.

Obyvatelé bystrckého domu zaslechli přes dveře slabé volání o pomoc, dostali proto o svou sousedku strach a zavolali na pomoc strážníky. Těm seniorka přes vstupní dveře řekla, že se jí zamotala v koupelně hlava, ona upadla a nemohla vstát. Dodala také, že má nejspíš zlomenou nohu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena byla zamčená ve svém bytě a klíče byly zastrčené zevnitř v zámku, hlídka se k ní proto nemohla dostat. „Jako nejrychlejší varianta se ukázal cesta přes balkon. S pomocí teleskopického žebříku ze služebního auta strážníci vylezli do nižšího patra a díky speciálnímu vybavení vstoupili do bytu,“ informuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba. Muži zákona poté seniorce poskytli první pomoc a zavolali zdravotníky. Ti ji po ošetření odvezli sanitkou do nemocnice.