VIDEO: Brněnští policisté hledají sprostého zloděje z výtahu

zdroj: Policie JMK

BRNO – Netradiční krádeží doplněnou obscénním chováním se od konce minulého měsíce zabývají brněnští policisté. Dosud neznámý vandal totiž v polovině ledna v panelovém domě v brněnské Líšni poničil a následně i odcizil bezpečnostní kameru.

Odcizená kamera byla umístěná uvnitř výtahu, do kterého zloděj kolem půl deváté večer nastoupil. Očividně velmi společensky unaveného muže přitom zhypnotizoval jeho vlastní odraz v zrcadle, protože si s ním začal povídat. Následně si ale povšiml i videokamery, která jeho podivné chování zaznamenala, a začal si tak na ní vybíjet svůj hněv. Vandal do přístroje například udeřil, ukázal neslušné gesto, poplival. Nakonec kameru ze stropu dokonce vytrhl a sebral. Přitom ale zřejmě vůbec netušil, že tím žádný kamerový záznam rozhodně nezíská, protože ten se uložil úplně na jiném místě. „Zloděj ale i tak způsobil škodu převyšující částku 10 tisíc korun, proto je případ prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě uznání vinny muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc. Jestliže muže na kamerovém záznamu poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.