U Dětské nemocnice se plánuje výstavba parkovacího domu

Zdroj: FNB

BRNO – S nedostatkem parkovacích míst návštěvníků Dětské nemocnice se potýká Brno již několik let. Momentálně probíhá výběrové řízení na studii, po jejím vypracování bude nemocnice hledat projektanta.

Výstavbu parkovacího domu posvětilo jak město Brno, tak Ministerstvo zdravotnictví. Celkově bude stavba stát 200 milionů korun, kterou zafinancuje Fakultní nemocnice. „Podle harmonogramu by měl být parkovací dům dokončen v roce 2025, vzhledem k potřebnosti parkovacích stání ale bude snaha vše dokončit mnohem dřív. Samotná stavba by mohla trvat 18 měsíců,“ řekla tisková mluvčí zařízení Veronika Plachá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Parkoviště by mohlo vzniknout v areálu Dětské nemocnice, kde je nyní zpevněná plocha pro stání aut. Kapacita parkovacího domu bude 360 až 400 míst, a to pro zaměstnance nemocnice, návštěvníky i rezidenty z okolních ulic. Oproti původním plánům města bude dům objemově menší a nižší.