Odešli bojovat do vlasti. Jihomoravští záchranáři je v Košicích pomohou zastoupit

ilustrační foto: ZZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Kvůli odlivu ukrajinských pracovníků povolaných do armády se košická záchranná služba dostala do situace, kdy nedokáže pokrýt služby.

Na základě čtvrtečního vyjádření hejtmana Jana Grolicha budou vyslány z řad jihomoravských záchranářů dvě lékařské posádky na výpomoc košické záchrance. Na základě jejich žádosti v pátek ráno zasedl krizový štáb Zdravotní záchranné služby JmK, kde si upřesnili den a čas odjezdu. Dvě lékařské posádky na výpomoc košické záchrance budou vyslány v sobotu v 9 hodin ráno. Oba vozy jsou naložené základním vybavením. „Předpokládáme, že naše posádky budou fungovat v rámci běžného provozu košické záchranky, tedy budou používat její sanitky a vybavení, ale chceme být připraveni na všechny varianty. Pod pojmem lékařská posádka prosím rozumějte lékař plus záchranář. Zítra tedy odjedou celkem čtyři zdravotníci,“ vysvětlila tisková mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.