Požáry poškodily domy v obcích Kuřimské Jestřabí a Vanovice, škody jsou tři milióny

foto: HZS JMK

BLANSKO, BRNO-MĚSTO – V noci z neděle na pondělí a dopoledne hasiči zasahovali u dvou velkých požárů v rodinných domech na Brněnsku a na Blanensku. Škody způsobené požárem jdou do miliónů.

Jeden z domů hořel v obci Kuřimské Jestřabí na Brněnsku. Krátce po 3. hodině ráno vyjeli hasičí k požáru, který začal v přízemí rodinného domu, a později se rozšířil i do patra a na střešní konstrukci. Seniorka obývající dům se dostala včas do bezpečí. K likvidaci požáru nasadili hasiči tři vodní proudy. Hasební vodu zajišťovalo čerpací stanoviště u obecní požární nádrže. „Plameny se podařilo dostat pod kontrolu ještě před 4. hodinou. Podle předběžných odhadů způsobil požár škodu za 1 milión korun. Včasným zásahem se podařilo uchránit majetek vyčíslený na dva milióny. Příčinu vzniku požáru nadále zjišťujeme,“ popsal policejní mluvčí Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.   

Druhý požár začal uvnitř rodinného domu v obci Vanovice na Blanensku. Konkrétně. Ohlášen byl krátce po 7. hodině. Hasiči proti plamenům nasadili 5 vodních proudů a zřídili u rybníka čerpací stanoviště. Asi 5 desítek hasičů ze 7 jednotek pokračovalo ještě během dopoledne v rozebírání konstrukcí a vyklízení půdního prostoru poničeného požárem. Před 12. hodinou zahájili hasiči provizorní zaplachtování střechy domu. „Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 2 milióny korun. Zásahem byl uchráněn majetek za 4 milóny korun. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci,“ doplnil Mikoška.