Dvě bezbranné seniorky zachraňovali strážníci

Ilustrační foto

BRNO – Dvě starší ženy uvízly ve svých bytech a marně volaly o pomoc. Naštěstí se k nim brzy dostaly hlídky a osvobodily je.

Včera se do nesnází dostala seniorka z centru města, když upadla na chodbě svého bytu a zůstala ležet na zemi. Její křik uslyšeli sousedé a zavolali na linku 156. Na místo dorazila hlídka, která přes zamčené dveře zjistila, že osmadevadesátiletá žena je v pořádku, jen nemůže vstát. Problémem bylo, že klíče od dveří měla u sebe, strážníci tak přemýšleli, jak se k ní dostat. Nakonec je napadlo požádat důchodkyni, aby klíče podstrčila mezerou pod dveřmi. „To se nakonec povedlo a za okamžik jsme ženě poskytovali první pomoc. Měla poraněné zápěstí, proto jsme vyrozuměli zdravotníky, kteří ji po prvotním ošetření odvezli sanitkou do nemocnice,“ informuje tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Vaňková. Hlídka poté byt v přítomnosti sousedky uzamkla, klíče předala raněné a informovala její dceru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pomoc strážníků potřebovala také seniorka z Bystrce. Její vnuk, který ji přišel navštívit, zjistil, že třiaosmdesátiletá příbuzná ve svém bytě upadla, a stejně jako v prvním případě, ani ona neměla sílu se zvednout. Měl klíč, ale nemohl se k ní dostat, proto požádal hlídku o pomoc. Ta uvolnila bezpečnostní řetízek u pootevřených dveří a vysvobodila tak nemohoucí ženu. Ta neměla žádná viditelná zranění, proto jí strážníci pomohli vstát. Její vnuk přislíbil, že se o ni už postará.