Žena ve Vyškově našla v bankomatu 15 tisíc. Poctivě je odevzdala

ilustrační foto: pixabay.com

VYŠKOV – Během pár dnů řešili vyškovští policisté tři případy zapomenuté hotovosti v bankomatu. Stále pátrají po zapomnětlivých majitelích peněz.

Policisté z vyškovského obvodního oddělení se mimo jiné zabývají v poslední době třemi případy, kdy lidé zapomněli peníze v bankomatu. Vždy naštěstí šlo o poctivé nálezce, kteří bankovky odevzdali. V prvních dvou případech policisté stále pátrají po zapomnětlivých majitelích. Ve středu 16. února někdo nechal bankovky v hodnotě tisíc korun v bankomatu u obchodního domu Albert. Peněz si všimla zdejší pracovnice. O několik dní později 19. února v ranních hodinách našla čtyři tisíce korun rovněž poctivá nálezkyně v bankomatu na vyškovském náměstí. V obou případech lidé bankovky odevzdali na vyškovskou městskou policii, která peníze předala policistům. Ti oslovili příslušné banky a po majitelích bankovek pátrají. Daleko rychlejší rozřešení měl případ z minulé středy, kdy muž zapomněl v bankomatu větší obnos. Šlo o 15 tisíc korun. Naštěstí si věc uvědomil za pár minut, přesto peníze již v bankomatu nebyly. Volal tedy na tísňovou linku policie a zkontaktoval i svoji banku. Za chvilku po tomto telefonátu se ozvala rovněž na linku 158 žena, která peníze v bankomatu nalezla. Odevzdala je vyškovským policistům. Šťastný majitel tedy mohl daleko klidněji pokračovat za pracovními povinnostmi a na cestě zpět si bankovky na vyškovské policii vyzvedl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.   

Pokud by si nálezce peníze ponechal, dopouští se protiprávního jednání. I přesto však nelze na poctivost ostatních spoléhat a měli bychom se, i když máme  spoustu starostí, na bankovní transakce soustředit. „Zejména si vždy zkontrolovat, jestli jsme si vzali jak platební kartu, tak všechny bankovky. Nezapomínat zakrývat PIN, hlídat si bezpečnostní zónu a PIN k platební kartě mít samozřejmě uložený nejlépe pouze v hlavě,“ připomněla policejní mluvčí Alice Musilová.