Během dvou dní převezli hasiči v rámci kraje stovky uprchlíků

foto: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Jihomoravští hasiči transportovali v rámci kraje ukrajinské uprchlíky z hotelů a penzionů do nového typu ubytování na internátech.

Během úterý a středy hasiči pomocí 10 kusů techniky včetně autobusů zajistili převoz 420 válečných uprchlíků z hotelů a penzionů do internátů středních škol. Hotely a penziony totiž nesouhlasily s nastavenými finančními příspěvky na ubytování. Do logisticky náročné akce se zapojilo na 20 profesionálních i dobrovolných hasičů. Původním záměrem byl transport až 600 osob. Někteří lidé však zvolili vlastní dopravu nebo si našli ubytování jinde. „Převoz osob prchajících před válkou je činnost, které se věnujeme od počátku uprchlické krize. Stejně tak pokračuje naše práce v zajištění chodu asistenčního centra na brněnském výstavišti, poskytujeme psychosociální pomoc a řešíme ubytování osob. Celkově za dobu uprchlické krize evidujeme již 60 událostí a nasazeno bylo 58 hasičských jednotek,“ vysvětlil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.