VIDEO: Pokuta jej nenapravila. Řidič skútru nadýchal při kontrole téměř dvě promile

Zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – V neděli třináctého března odpoledne měl smolný den muž jedoucí na elektroskútru ulicemi obce na Šlapanicku. Svojí cik cak jízdou upoutal pozornost šlapanických policistů.

Podezřelá jízda na elektroskútru upoutala pozornost projíždějící policejní hlídky. Policisté věděli, že muž měl s alkoholem za řídítky problémy už v minulosti. Řidič zezačátku na pokyn k zastavení nereagoval, ale nakonec mohli policisté provést dechovou kontrolu, jejíž výsledek byl pozitivní, muž nadýchal téměř dvě promile. Hlídce přiznal, že si před jízdou dal několik piv, a také že od léta loňského roku má vyslovený platný zákaz řízení za to, že při minulé kontrole ve stejné obci při jízdě na stejném skútru nadýchal ještě o půl promile více. Opilého řidiče od dalšího porušování zákona neodradila ani pokuta 25 tisíc korun. Dostatečně varující pro něj nebyla ani nálepka upozorňující na pravidla používání stroje. „Opilý řidič musí i nyní počítat se stíháním za porušení zákona. Ten ignoroval hned několikrát. Vedle řízení pod vlivem alkoholu nemá elektroskútr přidělenou registrační značku a ani sjednané povinné ručení. Je velmi pravděpodobné, že správní orgán, kterému policisté případ předali, vedle dalších sankcí pokutu za spáchané přestupky ještě navýší,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.