Tragický požár v obci Sokolnice: Muž šel pálit odpad a trávu, v plamenech zahynul

ilustrační foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V pátek před čtvrtou hodinou odpoledne vyjelo pět hasičských jednotek do obce Sokolnice na Brněnsku k hlášenému požáru suché trávy nedaleko železniční trati. Při hašení požáru našli ve spáleništi ohořelé tělo.

Hasiči vyjížděli do obce Sokolnice k nahlášenému požáru trávy. Hořelo na několika místech poblíž železniční trati nedaleko ulice Volejníkova. Hasiči požár na ploše několika stovek čtverečních metrů zlikvidovali vodním proudem za dvacet minut od příjezdu první jednotky na místo. V blízkosti požářiště během hasebních prací nalezli tělo bez známek života. „Provoz na železniční trati byl po dobu zásahu a vyšetřování omezen,“ uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Podle policejního mluvčího Pavla Švába šlo o staršího muže, jehož totožnost znají. Po ohledání místa neštěstí zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění. Nejpravděpodobnější verze při vyšetřování je ta, že šel pálit trávu a v plamenech zahynul.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.