VIDEO: Kamion vjel na přejezd v Moravském Písku na červenou, prorazil závoru a ujel

zdroj: Policie JMK

HODONÍN – Řidič polského kamionu se minulý týden zachoval nenormálně na železničním přejezdu v Moravském Písku. Zřejmě se mu nechtělo čekat, a i když už svítila červená světla, rozjel se do kolejiště.

Řidič polského kamionu se na železničním přejezdu v Moravském Písku rozjel do kolejiště když už svítila červená světla. V ten okamžik však začaly padat závory a kamion zůstal uvězněný mezi nimi. Naštěstí sklopenou závoru prorazil a z přejezdu vyjel. Zastavit a oznámit nehodu už se mu nechtělo a z místa ujel. Chvíli za ním projel místem i osobní vlak. „Policisté už znají registrační značky vozu, takže nezodpovědný řidič asi stejně postihu neujde. I přesto však policisté přivítají další svědectví případných svědků,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Vozidlo se může ocitnout mezi závorami na přejezdu i nešťastnou náhodou. V tomto případě pokud je to možné, je s vozidlem namístě odjet nebo jej odtlačit z kolejí, a to i za cenu poškození závor nebo vozidla. Pokud je auto pro poruchu nepojízdné, je nutné, aby z něj všichni vystoupili a odešli do bezpečného prostoru mimo trať. Pro zastavení provozu na kolejích je nutné volat tísňovou linku a nahlásit číslo přejezdu. To je vyznačeno přímo na zabezpečovacím zařízení. Ve více osobách je také možné běžet podél kolejí v obou směrech a snažit se signalizovat strojvůdci, aby zastavil vlak.