Velký požár lesa u Sloupu zaměstnal hasiče téměř sedm hodin

foto: HZS JMK

BLANSKO – V pondělí vyhlásili hasiči třetí stupeň požárního poplachu při požáru lesního porostu u Sloupu na Blanensku. Hořelo na ploše přibližně 300 krát 300 metrů. Zásah ve špatně přístupném terénu komplikoval vítr.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen po desáté hodině. Po příjezdu na místo velitel zásahu nechal postupně vyhlásit druhý, a pak i třetí stupeň požárního poplach. Plocha požáru byla odhadnuta na plochu přibližně 300 x 300 metrů. „Na místě pak zasahovalo najednou 17 jednotek. Zásah jsme měli rozdělený na 4 bojové úseky. Proti plamenům jsme použili 12 vodních proudů. Ve 13 hodin se nám podařilo zastavit šíření požáru a dál jsme dohašovali jednotlivá ohniska,“ popsal zásah mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Dvě jednotky zajistily občerstvení a zázemí k odpočinku zasahujících. V odpoledních hodinách proběhlo i střídání dobrovolných hasičů. Zásah komplikoval vítr a těžko dostupný terén. V 17 hodin hasiči plameny zlikvidovali. Na místě zůstaly dvě dobrovolné jednotky hasičů z obcí Sloup a Vavřinec na dohled do rána. „Příčina vzniku požáru a výše škody je zatím v šetření. Při hašení v prudkém kopci upadl jeden ze zasahujících hasičů a poranil si ruku. Poskytnutí lékařské pomoci na místě však nebylo potřeba,” dodal Dvořák.