Do Charkova poputuje od Brna další materiální pomoc

Ilustrační foto

BRNO – Radní na svém zasedání schválili poskytnutí daru Ukrajině ve formě materiální pomoci, z toho důvodu bude vyslán do spřáteleného Charkova balíček potřeb. Celkově se již válkou zmítané zemi zaslala pomoc v hodnotě 3,7 milionu korun.

„Reagujeme na požadavky zástupců našeho partnerského města Charkova, které nás požádalo o doručení trvanlivých potravin, jež budou tvořit hlavní část dodávky, a dále různého spotřebního materiálu a hygienických potřeb,“ upřesnila primátorka města Markéta Vaňková. Na Ukrajinu tak poputuje drogerie, výtvarné potřeby pro děti, čepice, ponožky, mikrovlnky, varné konvice, multifunkční hrnce, powerbanky, matrace a přikrývky. Celkový limit nákupů stanovila rada města Brna na 1,7 milionu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V plánu je také nákup léků a zdravotnického materiálu v maximální výši 300 tisíc korun od Úrazové nemocnice. Půjde již o třetí zásilku materiální pomoci na Ukrajinu, první dvě směřovaly do Lvova.