Při požáru u Rohatce zasahovalo 20 jednotek hasičů i vrtulník. Policisté pátrají po žháři

ilustračí foto: HZS JMK

HODONÍN – V úterý po druhé hodině odpoledne vyjeli jihomoravští hasiči k dalšímu požáru porostů u železnice nedaleko Rohatce na Hodonínsku.

Hasiči vyhlásili 3. stupeň požárního poplachu u požáru porostů nedaleko Rohatce na Hodonínsku. Na místo bylo povoláno 20 jednotek a vrtulník s hasicím vakem. Letošní jaro hasiči evidují extrémní počet požárů porostů!. Za březen jde už o 239 těchto požárů. Nárůst je extrémní. U těchto požárů šetří hasiči už jedno úmrtí a 7 zranění. Přitom v porovnání se stejným obdobím v roce 2021, kdy bylo 31 požárů, je to téměř osmkrát více. Opakované požáry trávních porostů zejména v okolí Rohatce, Vracova, Bzence v posledních dnech řeší spolu s hasiči i policisté. Je zřejmé, že tyto požáry má na svědomí neznámý žhář. Policisté proto hledají možné svědky, kteří si v blízkosti ohnisek požárů mohli před jejich vznikem nebo krátce po vzniku všimnout pohybu pěší osoby nebo cyklisty. Své poznatky můžete volat na linku 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Zasahující jednotky: Stanice Hodonín, Stanice Veselí nad Moravou, Bzenec, Petrov (HO), Strážnice, Vracov, Stanice Kyjov, Stanice Brno-Lidická, Syrovín, JSDH Veselí nad Moravou, Vnorovy, Žeravice, Kněždub, Milotice, Rohatec, Svatobořice-Mistřín, Velká nad Veličkou, Kobylí, Moravský Žižkov, Uhřice (HO).