Téměř stoletá žena ležela celý den na zemi, nemohla se dovolat pomoci

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci vyjížděli v pondělí večer do Králova Pole k dvaadevadesátileté ženě, která upadla a nemohla vstát. Stařenka celý den marně volala o pomoc.

Nájemník domu v Králově Poli ve večerních hodinách zaslechl slabé volání o pomoc. Uvědomil si, že za dveřmi bydlí starší žena a s obavami o její zdraví vytočil linku 156. Na místo za pár minut dorazila hlídka pořádkové jednotky, která zjistila, že se jedná o byt v nižším patře, vzala proto ze služebního vozidla teleskopický žebřík a vylezla po něm k ženinu obydlí. „Tam spatřila seniorku ležící na zemi vedle postele. Použila proto planžetu, přeštípla bezpečnostní řetízek a dostala se dovnitř,“ popisuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena byla při vědomí a řekla, že již od rána leží na zemi a snaží se dovolat pomoci. Postěžovala si na bolest nohy a velkou žízeň. Strážníci přivolali zdravotníky, kteří seniorku po prvotním ošetření odvezli sanitkou do nemocnice.