Policisté řeší odcizení těžkého vibračního pěchu z auta v Zábrdovicích

foto: Policie JMK

BRNO – Věci ponechané viditelně ve vozidlech lákají zloděje. Běžně tak policisté řeší krádeže kabelek s peněženkami, tašek s notebooky a mobilními telefony.

Neobvyklé nejsou ani krádeže ručního nářadí. Méně obvyklou krádež evidovali v pondělí brněnští policisté. V Zábrdovicích ze zaparkované dodávky zmizel přes noc těžký vibrační pěch. „Na takovou krádež se musel zloděj patřičně připravit, pěch totiž váží 60 až 70 kilogramů, patrně tak k odvozu využil nějaké vozidlo. Zloděj způsobil majiteli škodu ve výši 20 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Policie připomíná, že auto není trezor. Věci zanechané viditelně ve vozidlech výrazně zvyšují riziko vloupání. Zloděje mnohdy ke krádeži zlákají i věci nízké hodnoty. Poškozením vozu pak vznikne škoda mnohonásobně vyšší než hodnota předmětu, který lapka vloupáním získá.