Fakultní nemocnice Brno přijala pět ukrajinských dětí s rakovinou

Foto: FN Brno

BRNO – Onkologicky nemocné děti z Ukrajiny se kvůli válečnému konfliktu již nemohou léčit v domovských nemocnicích, z toho důvodu jsou převáženy do evropských referenčních centrech, jedním z nich je i Dětská nemocnice Fakultní nemocnice Brno.

Vážně nemocné děti jsou přesunuty nejdříve do Lvova, kde se odborníci postarají o překlad veškeré zdravotnické dokumentace do angličtiny, odtud pak míří do center dětské onkologie po celé Evropě. „Jedním ze dvou těchto center v republice je i Klinika dětské onkologie při Fakultní nemocnici Brno. Klinika přijala poslední březnový den do péče 5 uprchlých dětí, které se svojí rodinou dorazily z Ukrajiny přes Polsko, či Slovensko,“ upřesňuje tisková mluvčí Veronika Plachá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Brněnští onkologové nyní pečují o dvanáct nemocných dětí v různém věku a s různým nádorovým onemocněním. S ohledem na pokračující válečný konflikt je bohužel nutno počítat s dalším nárůstem počtu podobných pacientů.