Ukrajinské děti si pohrají na dopravním hrišti

Ilustrační foto

BRNO – Přes padesát dětí ve věku od 6 do 16 let si v sobotu 2. dubna vyzkouší areál dopravní výchovy na Riviéře. Strážníci si pro ně připravili krátké povídání o zdejších dopravních předpisech a praktickou jízdu mezi semafory, značkami i železničním přejezdem.

„Dětem půjčíme kola i koloběžky. Přejeme si, aby u nás alespoň na chvíli mohly zapomenout na svoje trápení, náročnou adaptaci v jiném jazykovém prostředí a těžkosti, které je v nedávné době potkaly,“ vysvětluje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno. Děti zjistí, kde se hřiště nachází a že ho můžou kdykoli bezplatně navštívit. Rodiny přiveze autobus brněnského dopravního podniku, díky čemuž se děti naučí trasu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tato aktivita pro ukrajinské děti ale není jedinou, kterou strážníci vykonávají. Hlídky několikrát denně asistují bloudícím uprchlíkům mířícím do Brna a doprovázejí je do asistenčního centra. Podílely se také na nakládkách humanitární pomoci do vlaků. Staraly se i o dohled, jelikož několik osob se rozhodlo obohatit a ukrást oblečení nebo nábytek.

Pozadu nezůstává ani útulek Městské policie Brno. Zvířata utečenců tam můžou bezplatně pobývat až 15 dní. Majitelé nebudou muset hradit ani nezbytnou veterinární péči, jako je klinické vyšetření zvířete, případné označení mikročipem nebo očkování proti vzteklině a související administrativu. Útulek pro tyto potřeby uvolnil 100 tisíc korun a může se postarat o více než třicet zvířat. Už dříve věnoval ze svých rezerv desítky náhubků a přepravní boxy do asistenčního centra.