Při požáru bytu na sídlišti v Kuřimi zemřel obyvatel bytu

foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Sobotní požár ve třetím poschodí panelového domu na kuřimském sídlišti Na Loučkách skončil tragicky. V bytě zahynul majitel. Požár vznikl od svíčky.

V sobotu krátce po jedenácté hodině vyjížděly čtyři jednotky hasičů k požáru bytu v Kuřimi. „Sousedé si všimli kouře stoupajícího z balkónu bytu ve třetím poschodí, zavolali hasiče krátce po 11. hodině. Ti v bytě našli tělo muže bez známek života,” uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Do bytu v třetím poschodí hasiči vnikli násilně. Proti plamenům nasadili jeden vodní proud. Oheň dostali zcela pod kontrolu v 11.20 hodin. V bytě nalezli tělo muže bez známek života. Byt a společné prostory hasiči přirozeně odvětrali, obyvatele nemuseli evakuovat. „Oheň napáchal škody za 300 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm,“ doplnil Příkaský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

foto: Drago Sukalovský