Historický muzikál Devět křížů vás určitě zcela pohltí

Zdroj: Městské divadlo Brno

Městské divadlo Brno láká své návštěvníky na historický muzikál Devět křížů. Hudební dílo vyprávějící starou moravskou pověst je zajímavé poutavými melodiemi mladého brněnského skladatele Robina Schenka a silným příběhem lásky a nenávisti podle Petra Štěpána a Miroslava Ondry. Nenechte si ho ujít!

Muzikál Devět křížů napsaný speciálně pro Městské divadlo Brno vypráví legendu o ukrutném činu, který se podle kronik odehrál kolem roku 1540 v malé vísce nedaleko Velké Bíteše. Statkář z Hlubokého při své cestě z Bíteše z trhu domů najde bezvládné tělo muže. Odveze jej domů a mladý cizinec – uherský koňský handlíř – se díky tomu za nějaký čas zotaví. Zamiluje se do statkářovy dcery Elišky, avšak otec nechce o vdavkách ani slyšet. Cizinec zaváže Elišku slibem věrnosti a odjíždí, aby v Uhrách prodal své statky a s penězi se vrátil pro svoji nevěstu. Čas však plyne a Luka se nevrací. Eliška tak podlehne naléhání otce a ostatních, aby se provdala za mlynářova syna. Ve svatební den se vrací Luka z Uher a brzy se dovídá o veselce. Šílený vztekem přísahá pomstu, kterou nakonec společně s hajným Kudlou vykoná. Spolu vyčkají na svatební průvod na cestě poblíž Hlubokého a ukončí život svatebčanů včetně statkáře, Elišky a dalších. Nakonec sprovodí ze světa svého druha i sebe. Když doběhnou ostatní svatební hosté, vidí strašný výjev. Devět mrtvých těl. Na jejich památku pak na místě strašného zločinu vztyčí devět křížů, aby tento příběh velké lásky a velké zášti nikdy z hlíny vysočiny nevyvanul…

Neváhejte a přijďte na tento poutavý a strhující muzikál do Městského divadla Brno, nacházející se na ulici Lidická 1863/16. Představení jsou naplánována na 23.-25. dubna 2022. Vstupenky lze zakoupit na stránkách Městského divadla Brno, kde naleznete i další podrobnější informace.