Kurníkem se proplazil do domu a odnesl 200 tisíc

ilustrační foto

BŘECLAV – Kuriózní krádež se stala v neděli dopoledne na Břeclavsku. Dosud neznámý pachatel se tam plazením přes malé okénko kurníku vloupal do rodinného domu a odnesl 200 tisíc korun.

Zloděj při vloupání do obydlí téměř devadesátiletého seniora využil malého okna v kurníku, ze kterého nejprve odstranil pletivo. Oknem se ze dvora dostal do otevřeného domku. Nakonec ale mohl být nadmíru spokojený. Za vynaložené úsilí si totiž z obydlí odnesl 200 tisíc korun. „Ty měl všechny důchodce bohužel tradičně uložené jen ve skříni. Nevšední případ je břeclavskými policisty prošetřován pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody, kdy lapkovi hrozí několikaletý pobyt za mřížemi,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V podobných případech policisté radí, aby si lidé doma zbytečně nenechávali žádné větší sumy. Jinak je vhodné zvážit pořízení domácího trezoru, který ale musí přišroubovaný k pevnému předmětu. Je možnost využívání bezpečnostních schránek v bankách, do kterých můžeme dávat i naše drahocennosti. Každopádně je ale vhodné mít veškeré hodnotnější věci (šperky, obrazy, apod.) vyfotografované, aby při případném odcizení mohly pořízené snímky pomoci při pátrání.