V Bystrci vznikne nová mateřinka, ve Slatině nástavba základní školy

Vizualizace MŠ Nad Dědinou. Zdroj: Atelier 99

BRNO – Město se zabývalo investicemi do školství a hledá zhotovitele dvou projektů – mateřské školy v Bystrci a přístavby odborných učeben v Základní škole Přemyslovo náměstí ve Slatině.

V Bystrci se potýkají s nedostatkem míst v mateřských školách, z toho důvodu vyroste nová mateřinka v lokalitě Nad Dědinou. Novostavba bude složena ze čtyř bloků. Ve třech vzniknou třídy pro děti, čtvrtý bude dvoupodlažní se zázemím pro zaměstnance a sálem vhodným jako tělocvična. Na financování se bude podílet město a Bystrc. Součástí je i úprava přilehlé zahrady. Pro děti budou připraveny prolézačky, pískoviště, hrací prvky a trasa pro koloběžky. Náklady se vyšplhají na 77,5 milionu korun, městská část se bude podílet maximální částkou 13,9 milionu. Učitelky by děti mohly přivítat již v létě roku 2023.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve Slatině vznikne nástavba základní školy. „V nástavbě vzniknou čtyři odborné učebny, jedna matematicko-fyzikální, dvě jazykové a jedna pro výuku informačních a komunikačních technologií, dva kabinety, sociální zařízení a nový výtah. Nástavba je zároveň navržena tak, aby vyhovovala bezbariérovým požadavkům,“ upřesnil radní pro oblast školství Jaroslav Suchý. Předpokládané náklady jsou ve výši 41,2 milionu, dotace z operačního programu bude činit až 30,2 milionu. Stavba začne v červnu a bude trvat 9 měsíců.