Alkoholová jízda se koloběžkářům v Boskovicích prodražila

iilustrační foto

BLANSKO – Na uplynulou sobotu určitě nebudou vzpomínat v dobrém dva koloběžkáři z Boskovic. Ti se v alkoholovém opojení proháněli centrem města, kde nemohli ujít pozornosti zdejších hlídek.

Krátce po půlnoci policisty nejprve zaměstnal devětatřicetiletý místní obyvatel. Ten si na elektro koloběžce urychloval cestu domů z hospody. Policistům se bez váhání přiznal, že chvilku předtím vypil několik zlatavých moků, což potvrdila i dechová zkouška. Na displeji se ukázalo kolem půl promile. Večer si boskovičtí strážníci všimli podezřelé jízdy devatenáctileté ženy. Ta ale hlídce nadýchala podstatně víc. V dechu měla přes jedno promile. Také ona se před cestou domů posilnila pivem. „Případ si od strážníků převzali tamější policisté. Nyní budou muset oba počítat s tím, že se jim jejich pošetilá jízda podstatně prodraží. Ve správním řízení jim totiž za tento bláhový čin hrozí sankce až 25 tisíc,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.