VIDEO: Láhev tequilly mu zatemnila mysl. Kvílení gum nemohli policisté přeslechnout

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. O pravdivosti rčení se koncem minulého měsíce přesvědčil pětačtyřicetiletý šofér u Aqaulandu Pasohlávky.

Silně opilého muže totiž nenapadlo nic lepšího, než své řidičské schopnosti vyzkoušet na parkovišti u nedalekého hotelu. V jednu chvíli dokonce ve vysoké rychlosti jezdil v kruhu, až gumy kvílely. Protože rekreačním areálem u břehu Novomlýnských nádrží projížděl jako blázen, upozornil tím na sebe. Jakmile alkoholem zmožený řidič zaparkoval své terénní auto na parkovišti vyznačeném pro invalidy, slovně zaútočil na muže, který jej na toto upozornil. To už naštěstí na místo přijela hlídka dálničních policistů, která stála opodál. Agresivita řidiče hrubiána se pak otočila i na ně. Opilec je počastoval nadávkami nejhrubšího zrna. Vše nakonec ukončil až policejní zákrok. Když se agresor proti hlídce nečekaně rozešel, skončil na zemi v poutech. „Mužům zákona poté nadýchal necelé dvě promile. V minulém týdnu bylo řidiči sděleno podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě uznání viny mu hrozí i pobyt za mřížemi. Nepotrestáno ale zřejmě nezůstane ani jeho neurvalé chování. Za přestupek proti veřejnému pořádku bude muset ve správním řízení počítat až desetitisícovou pokutou,“ vyjmenoval mluvčí policie Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.