VIDEO: Strážníci zachraňovali káčátka, která spadla do kanálu

Ilustrační foto

BRNO – Velkou záchranou akci mají za sebou strážníci, kteří vyjížděli na jih města k uvíznutým káčatům. Ta spadla do kanalizační šachty, kousek od nich stála matka kačena se zbylými potomky.

Podle svědků přišla do Plotní ulice kachna se čtyřmi káčátky, zpovzdálí byly ale slyšet slabé zvuky zbylých mláďat. Na místo dorazila hlídka, která kachní rodinku dostala do bezpečí pryč ze silnice, strážnice dohlížela na to, aby zvířata nevběhla zpět na cestu a mezitím její kolega odklopil víko z nedalekého kanálu a zjistil, že ve dvoumetrové hloubce jsou uvězněna další čtyři káčata. „Strážník odchytové služby městské policie je všechna postupně povytahoval odchytovou sítí. Hlídka společně s odchytářem všech osm mláďat umístila do přepravních boxů,“ informuje tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková. Matka kachna se chytit nenechala, následovala ale hlídku s oběma boxy v rukou ke Svratce, kde se svých dětí znovu ujala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.