Provoz na dálnici D1 omezily dopravní nehody bez zranění a požár návěsu kamionu

foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V úterý se staly tři dopravní nehody na  dálnici D1. V půl osmé dopoledne se stala dopravní nehoda osobního vozu, dodávky a nákladního automobilu na 193. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu a o kousek dál nehoda dvou osobních aut. Před půl pátou odpoledne se stala nehoda tří osobních aut na 191. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Obě nehody se obešly bez zranění.

Dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic Brněnské veletrhy a výstavy a Lískovec byly vyslány k dopravní nehodě osobního vozu, dodávky a nákladního automobilu na 193. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu u Ostopovic Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Dálnice byla průjezdná pouze levým jízdním pruhem. O pár minut později se střetla dvě osobní auta na 192,5. kilometru dálnice D1 směr Praha u Moravan. Nehoda byla také bez zranění. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. V 16:20 hodin se střetla tři osobní vozidla na 191. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Na místo nehody opět vyjeli hasiči ze dvou stanic. Kromě nehod likvidovali hasiči před třetí hodinou odpoledne i požár návěsu kamionu na 187. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno u Troubska. „Požár jsme uhasili pomocí vysokotlakého proudu, v 15:23 byl požár zlikvidován,“ uvedli hasiči na své stránce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.