VIDEO: Na D1 zadrželi podezřelé z případu vyloupeného bankomatu v Rakousku

zdroj: Polici JMK

BRNO – V pátek ráno požádala rakouská policie o pomoc našich policejních hlídek při pátrání po pachatelích, kteří nedaleko za hranicemi narušili a vybrali bankomat a z místa činu měli ujíždět v tmavé Mazdě 6 směrem do České republiky.

Policisté na žádost rakouské policie pátrali po pachatelích, kteří prchali z Rakouska po vyloupení bankomatu. Hlídky rychle obsadily taktická místa, kudy by se zloději mohli pokusit uniknout. Jak popsal policejní mluvčí David Chaloupka, krátce před sedmou hodinou ráno bylo podezřelé vozidlo spatřeno na dálnici D1 u Velké Bíteše, jak jede směrem na Brno. Operační důstojník navigoval policejní hlídky v okolí tak, že se jim vůz u Brna podařilo dostihnout a na vhodném místě zastavit. Ve voze policisté zadrželi dva cizince z východní Evropy. „Ti měli v autě pro bleskovou krádež nachystané velmi podezřelé věci: elektrické terénní koloběžky, kompletní tmavé převlečení, rukavice, registrační značky i tlakovou láhev s plynem. Oba muži budou na základě evropského zatýkacího rozkazu předáni kolegům do Rakouska,“ dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.