Milionová škoda vznikla při požáru rodinného domu v Medlově

ilustrační foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Ve čtvrtek krátce po půlnoci vyjíždělo osm hasičských jednotek do obce Medlov na Brněnsku k požáru rodinného domu. Škoda zřejmě dosáhne milionu korun. Při události se nikdo nezranil.

Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen tři minuty po půlnoci. Na místo vyjely jednotky z prvního stupně požárního poplachu. Velitel zásahu si však brzy po příjezdu vyžádal na místo další dvě cisterny s vodou. Vyhlášen byl proto druhý stupeň poplachu. Plameny zachvátily kůlnu a garáž a konstrukcí střechy se dál šířily. Pod kontrolu se je podařilo dostat před půl druhou ráno pomocí několika vodních proudů. Pro zajištění stabilní dodávky hasicí vody na místo zásahu zřídil velitel kyvadlovou dopravu vody z hydrantové sítě obce Medlov. Následovalo rozebírání střešní konstrukce a dohašování ohnisek. Hasiči na místě ochlazovali a kontrolovali několik propan-butanových lahví. Těsně po třetí hodině ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. „Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na milion korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za dva miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci,“ vysvětlil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Při požáru se nikdo nezranil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.