Město hledá firmu, která upraví Akademické náměstí

Foto: MMB

BRNO – Brno zadalo poptávku na revitalizaci u výškových budov na Šumavské, kde vznikne parkovací dům, venkovní parkoviště, nová zeleň i vodní prvek. Hotovo by mohlo být do konce roku 2023.

Akademické náměstí mezi budovami na Šumavské a Veveří projde změnou. Postaví se zde parkovací dům rozdělený na dvě části. V té první budou garáže, ve druhé veřejná vybavenost. Zaparkuje zde 411 aut, dalších 202 získá místa na venkovním parkovišti. Stání zde bude řešeno jako rezidentní v návštěvnické zóně B. „Parkovací dům se stálou obsluhou umožní mimo jiné parkování celkem 42 LPG/CNG vozidel na střešní části. Zbytek střechy se zatravní. V budově bude umístěna také trafostanice, která umožní instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. U křižovatky ulic Veveří a Pod Kaštany bude stát vodní prvek a upraví se parková plocha před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Předpokládaná délka prací je stanovena na 14-16 měsíců, vše se musí stihnout do konce příštího roku. Celková cena se vyšplhá na 315 milionů korun, z rozpočtu města se uvolní 86 milionů, 13 miliony přispěje fond mobility na výstavbu venkovních ploch, zbytek půjde z rozpočtu příslušných odborů Magistrátu města Brna. Spoluinvestorem jsou také Brněnské komunikace.