Na Vojtově místo kavárny najde útočiště dětská skupina

Foto: MMB

BRNO – Ve volných prostorách na Vojtově 7 se plánovala kavárna, jelikož se ale žádný zájemce nepřihlásil, radní souhlasili s využitím prostor jako zázemím pro dětskou skupinu Sdružení zdravotnických zařízení II Brno.

Nebytové prostory jsou v komplexu budov na Vojtově ulici, náleží k nim i terasa a byly koncipovány jako kavárna, obchod, provozovna, služby, kancelář či drobné občerstvení. Město na úřední desku vyvěsilo nabídku pronájmu, nikdo však nereagoval. Nyní radní odsouhlasili, aby prostory využívalo Sdružení zdravotnických zařízení II Brno za účelem provozování dětské skupiny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Dlouhodobě se ve společnosti volá po širších možnostech pro pracovní uplatnění rodičů s malými dětmi. Řešením jsou částečné úvazky či sdílené pozice, ale i firemní školky nebo dětské skupiny. Jelikož se nám nepřihlásil žádný provozovatel kavárny či obchodu, další prostor pro dětskou skupinu rodiče a jejich zaměstnavatelé jistě uvítají,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Nyní se bude jednat o smlouvě, ještě před nastěhováním dětské skupiny proběhnou v prostorách drobné úpravy.