VIDEO: Už před Velikonocemi nachytali policisté několik rekordmanů v pití alkoholu

foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ, BRNO-VENKOV, VYŠKOV – Po celé velikonoční svátky bylo na území jihomoravského kraje nasazeno několik desítek policistů. Dohlíželi na zvýšený provoz na našich silnicích a ve větší míře než obvykle se zaměřili i na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek.

Již ve čtvrtek policisté hlídající na jihomoravských silnicích řešili devět řidičů pod vlivem alkoholu, dva řidiči jeli pod vlivem drog. Vážnou nehodou skončil střet dvou vozů v obci Žabčice na Brněnsku. Jeden automobil po střetu dokonce skončil na střeše. Po nehodě musely být dvě osoby převezeny do nemocnice. Kuriózně ale dopadly dechové zkoušky. Pozitivní alkohol totiž neměl evidentní viník nehody, ale druhý účastník. Čtyřiapadesátiletý muž nadýchal téměř 1,5 promile. Způsobená škoda převyšovala 300 tisíc korun. Ve čtvrtek naboural devětatřicetiletý muž s vypůjčenou dodávkou ve Slavkově dvě zaparkovaná vozidla a z místa chtěl ujet. Přístroj na měření alkoholu v dechu nakonec ukázal 2,85 promile. Kromě nehody pod vlivem alkoholu bude muset ještě vysvětlovat, jak přišel k dodávce. V současné době je případ dopravními policisty prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci. V případě uznání vinny hrozí muži až tříletý pobyt za mřížemi. Škoda byla zatím vyčíslena na 100 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Nikdo při nehodách nezemřel, dva lidé se těžce zranili. Ve 13 případech policisté naměřili účastníkům alkohol v přestupkové nebo trestní rovině. Hranice mezi přestupkem a trestným činem je jedno promile alkoholu. Rekordmanka na Brněnsku nadýchala 3,5 promile po zkonzumování láhve vodky. „Když nacouvala do železné brány, její nehody si všiml náhodný svědek, který přivolal na místo policii,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policisté vypátrali i řidiče, který odjel od podobné nehody na Břeclavsku. V krvi měl přes 1,5 promile alkoholu.