Pes na dlouhém vodítku pokousal druhého, majitelka musela navštívit veterinu

Ilustrační foto

BRNO – Mladá žena venčila v Líšni svého křížence, který měl nasazený náhubek, když k nim přiběhl druhý pes a jejího mazlíčka pokousal. Majitelka agresivního zvířete se v tu chvíli nacházela někde jinde a o napadení neměla ani tušení.

Pes, který vyprovokoval bitku byl uvázaný na tak dlouhém vodítku, že se mohl volně pohybovat i několik metrů. Majitelka pokousaného zvířete informovala městskou policii, která začala pátrat po paničce útočícího psa. Tu zanedlouho našli a telefonicky ji kontaktovali. Ta nejspíš ani nevěděla, co se děje, jelikož se zdržovala jinde. „Žena nesplnila povinnost mít psa pod neustálým dohledem, teď bude muset doložit očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti vzteklině,“ popisuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba. Její pes neměl ani evidenční známku. Druhá žena musela s pokousaným křížencem vyhledat veterinární ošetření. Případ bude mít dohru u správního orgánu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.