Ve Starém Lískovci vzniknou dvě nová parkoviště

Zdroj: MMB

BRNO – Z důvodu nedostatku parkovacích míst vyrostou pod taktovkou Brněnských komunikací ve Starém Lískovci dvě nová parkoviště, a to na ulicích Labská a Kyjevská. S pracemi by se mohlo začít již letos a celková částka na vybudování se vyšplhá na téměř 50 milionů korun.

„Starý Lískovec se potýká s nedostatkem parkovacích stání dlouhodobě, současná kapacita je prakticky vyčerpána. Zátěž je zde způsobena i odstavováním vozidel, jejichž pasažéři zde přestupují na městskou hromadnou dopravu, poptávka bude navíc také stoupat s rozšiřováním rezidentního parkování na území města,“ informovala primátorka Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na ulici Labská vznikne 126 parkovacích míst, z nichž šest bude pro handicapované, na Kyjevské to bude 133, také se šesti místy pro postižené. Nezapomene se ani na chodníky, přeložky kabelů, novou dešťovou kanalizaci a veřejné osvětlení. Celý projekt doplní výsadba stromů, keřů a travnatých ploch. Brněnské komunikace s výstavbou začnou nejspíše již letos, parkoviště Kyjevská vyjde na 20 milionů korun, Labská 26,5 milionu.