Muž daroval ženě jídlo, její přítel ho za to okradl

Ilustrační foto

BRNO – Pro dobrotu na žebrotu. O tom se přesvědčil čtyřiačtyřicetiletý muž, který v dobré víře nabídl ženě část svého nákupu. Ta ho za to seznámila s jejím přítelem, který ho mezitím stihl okrást.

Strážníci v centru Brna řešili potyčku dvou mužů, kteří leželi zaklesnutí na zemi do sebe. Hlídka je od sebe odtrhla a tím zabránila v dalším napadání. Mladší muž měl zranění na ústech a zádech, ošetření ale opakovaně odmítl. Starší byl v pořádku. Hlídka zjišťovala, proč k incidentu došlo a dozvěděla se, že k napadenému muži přišla známá pětapadesátiletého útočníka, která po něm požadovala peníze. Ten jí v dobré víře dal část svého nákupu a ona mu na oplátku nabídla, že ho seznámí se svým přítelem a psem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Všichni se dali do řeči, ale po malé chvíli zmizel mladšímu batoh s platebními kartami a věcmi v hodnotě několika desítek tisíc korun, čímž došlo ke zmíněné potyčce. „Oslovili jsme přítomné svědky a případ s podezřením na spáchání trestného činu předali republikové policii,“ dodává tiskový mluvčí Pavel Šoba.