Nenechte si ujít Valtické vinné trhy

Nejstarší celostátní soutěž vín s mezinárodní účastí – to jsou tradiční Valtické vinné trhy. Na své si přijdou nejen milovníci vína, připraven bude totiž i doplňující kulturní program.

Vinné trhy ve Valticích mají dlouholetou tradici, první ročníky se konaly již na sklonku devatenáctého století. V současnosti se jedná o nejoblíbenější akci mezi vinaři. I letos se akce bude konat v příjemných prostorách zrekonstruované jízdárny Zámku Valtice.

A na co se můžete těšit? Především na výstavní vzorky čítající až 800 druhů vín. Zastoupeni budou nejen vinaři z České republiky, ale i ze zahraničí. Kromě přiťuknutí si lahodným vínem ochutnáte místní speciality, nebo zhlédnete kulturní vystoupení na zámeckém dvoře. Zajímavou vsuvkou v programu bude také pokus o překonání rekordu v řetězovém přiťuknutí medailovým vínem.

Buďte u toho! Již 55. Valtické vinné trhy se konají v pátek a v sobotu 6.-7. května 2022, pro veřejnost bude otevřeno v sobotu od 14.00 a v neděli od 10.00. Vstupenky zakoupíte pouze v den akce na místě za 100 Kč, skleničku za 50 Kč. Dále si můžete zakoupit i katalog a kupónky pro konzumaci vína. Podrobnější informace a aktuality k akci naleznete na webových stránkách zde.

 

Zdroj: facebook Valtické vinné trhy