Třicet let stála nádrž v zahrádkářské kolonii v brněnských Bosonohách, než ji ukradli

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO – Policisté zjišťují, kam zmizela těžká kovová nádrž na vodu, která více než třicet let stála na svém místě na pozemku v zahrádkářské kolonii v brněnských Bosonohách.

Nádrž sloužila přes 30 let v zahrádkářské kolonii jako zásobárna vody. To se změnilo v průběhu března nebo dubna letošního roku. O víkendu na svůj pozemek zavítal jeho šestapadesátiletý majitel a nestačil se divit. Přibližně šest tun těžká nádoba byla pryč. Zloděj se na náročnou krádež musel náležitě připravit. Pro převoz tak velkého předmětu je totiž nezbytný nákladní vůz s dostatečnou nosností. Vyvstává také otázka, jakým způsobem ji na něj naložil, nejspíše použil jeřáb. S velkou pravděpodobností skončí nádrž ve výkupně kovů, nebo znovu jako zásobník vody na jiné zahradě. „Být nenápadný při manipulaci s cisternou však není úplně jednoduché, někdo tak mohl zloděje při krádeži vidět. Policisté proto přivítají k případu jakékoli informace,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. Ukradená válcová nádoba na vodu byla původně tlakovou nádobou na cement a pocházela z Tatry 138. Byla natřená světle šedou barvou, viditelně poškozena po havárii, nebyla však děravá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.