Policisté varují před zvýšeným počtem střetů aut se zvěří, za noc jich bylo pět

foto: Policie JMK

HODONÍN – Jen od pondělního večera do úterního rána bylo policistům oznámeno celkem pět střetů se zvěří. Jedna taková nehoda se stala v úterý před sedmou hodinou ranní mezi Lipovem a Tasovem, kde řidič vozidla Audi srazil srnu.

Dopravní policisté se v uplynulých dnech zabývají vyšším počtem střetů vozidel se zvěří na silnicích. Především srny migrují přes silnice a stávají se tak častým terčem pro řidiče motorových vozidel. Vesměs všechny tyto nehody se stávají mimo zastavěná území obcí a především v nočních či brzkých ranních hodinách. Nejčastěji ke střetům se zvěří dochází při průjezdu lesem, kolem větrolamu, remízku nebo vzrostlého pole. „Apelujeme na řidiče, aby byli předvídaví a počítali s možností vběhnutí zvěře do jízdní dráhy vozidla,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Pokud dojde ke srážce se zvěří, je povinností řidiče informovat o události svoji pojišťovnu a domluvit se na dalším postupu. Následně kontaktovat Policii ČR například prostřednictvím tísňové linky 158. Na operační středisko je podstatné upřesnit základní údaje: místo střetu, zranění osob a také sdělit, jestli sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu. Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod vždy policisté vyrozumí příslušné myslivecké sdružení, které zajistí odvoz mrtvé zvěře. Je protiprávní usmrcenou zvěř odvážet bez vědomí mysliveckého sdružení.