VIDEO: Požár lesa v Brně-Řečkovicích pomáhal hasit vrtulník

foto: HZS JMK

BRNO – V úterý odpoledne hasily jednotky hasičů ze stanice Lidická požár v těžko přístupném terénu v brněnských Řečkovicích. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň. Na pomoc přiletěl i vrtulník s bambi vakem.

Krátce po 14. hodině přijalo operační středisko jihomoravských hasičů informaci o požáru lesního porostu v Brně-Řečkovicích. Hasiči zjistili, že hoří listí a náletové dřeviny na ploše kolem 100 x 200 metrů v těžko přístupném terénu. Velitel zásahu proto nechal na místo povolat další posilové jednotky a vrtulník s bambi vakem. Profesionální jednotka ze stanice Lidická a dobrovolné jednotky z Ořešína a Komína bojovaly s plameny přímo v kopcovitém terénu. Mezitím jednotky ze stanic Brněnské veletrhy a Přehrada zřídily na letišti v Medlánkách stanoviště pro plnění bambi vaku. „Vrtulník provedl celkem 13 shozů a výrazně tak přispěl k lokalizaci požáru, kterou velitel zásahu ohlásil po 16. hodině. Vzniklou škodu odhadl vyšetřovatel na 50 tisíc korun,“ sdělil mluvčí hasičů Filip Venclovský. Příčina požáru se zatím vyšetřuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.