V Bystrci se otevřela pumptracková dráha

Zdroj: damenavas.cz

BRNO – Projekt Pumptrack pod Pekárnou, přihlášený do participativního rozpočtu Dáme na vás, byl dokončen. Je určen pro všechny věkové kategorie, které milují jízdu na kole, skateboardu či in-line bruslích.

Do rozpočtu návrh přihlásil Jakub Vodička v roce 2018. Skončil na 10. místě s více než 1 500 hlasy a podpořen byl částkou 3,5 milionu korun. „Cílem mého projektu bylo vybudovat univerzální sportoviště vhodné pro širokou veřejnost. V lokalitě navazuje na vybudovaný dirtpark Bystrc a rozšiřuje jeho využití pro všechny sportovce od malých dětí po zkušené jezdce,“ upřesnil navrhovatel projektu Jakub Vodička.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mezi ulicí Štouračovou a přírodní rezervací Pekárna tak vznikla dráha, lavičky, stojany na kola a odpadkové koše a byly vysazeny stromy a keře. Dráha bude sloužit nejen dětem a mládeži z Bystrce, ale i z okolních městských částí. To své si tu najdou kolaři, skateboardisti, in-line bruslaři či koloběžkáři.