VIDEO: Poznáte muže na záznamu?  Kop do dveří tramvaje se mu pořádně prodraží

zdroj: Policie JMK

BRNO – Brněnští policisté zatím marně pátrají již od druhé dubnové neděle po neznámém vandalovi. Ten časně ráno na Mendlově náměstí poměrně nešťastně rozbil dveře tramvaje jedním přesně mířeným kopem. Tím si ale zadělal na nemalé problémy.

Vše ale nejprve odstartovalo to, že muž na poslední chvíli chtěl nastoupit do již téměř odjíždějící tramvaje na Mendlově náměstí, ale už poslední dveře neotevřel. Rozeběhl se tak k dalším, které se právě uzavíraly, a silou je rozevřel. Pak už ale na uzdě neudržel emoce a ve vzteku silně kopnul do skleněné výplně, která se téměř celá vysypala na zem. Jakmile si uvědomil, co provedl, neznámý silák na nic nečekal a z tramvaje raději bleskově utekl. „Dopravnímu podniku způsobil škodu za necelých 20 tisíc korun. Případ policisté vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. V krajním případě pak může být vandal potrestán i trestem odnětím svobody až na jeden rok,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Hledaný hubený muž je vysoký kolem 170 až 180 cm,  má kolem 25 až 35 let. Oblečený byl do tmavé bundy s bílými pruhy na rukávech. Přes hlavu měl nasazenou kapuci šedé barvy. Dále měl na sobě tříčtvrteční kalhoty černé barvy a na nohou měl bílé boty s tmavým vodorovným pruhem na patách. „Jestliže muže na záznamu poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ dodal Vala.