Zajímavou výstavu Svatba jako řemen zhlédnete v Letohrádku Mitrovských Brno

Zdroj: Letohrádek Mitrovských Brno

Letohrádek Mitrovských Brno tentokrát pro své návštěvníky nachystal nevšední výstavu s názvem Svatba jako řemen. Jak už název napovídá, k vidění bude vše, co se svateb týče. Výstava velmi pěkně reflektuje vývoj svatební módy mezi lety 1890 a 1990. Také přibližuje dosud nejsledovanější svatby světa, jako třeba svatbu lady Diany s princem Charlesem a jejich synů Williama a Harryho. Přijďte se podívat, máte se na co těšit!

Zhlédnout můžete nejen svatební šaty, ale i doplňky, jako jsou dobové závoje, klobouky, rukavičky, obuv i svatební kytice. Obdivovat můžete také svatební hostinu z období secese. Chybět nebudou ani šaty svědkyň, šaty družiček a samozřejmě pánské obleky. Jistě vás také zaujmou tematické fotografie, oznámení a telegramy.

Výstavu lze navštívit od 7. května 2022 až do 6. července 2022 vždy od čtvrtka do neděle od 10.00 do 16.00. Letohrádek Mitrovských najdete na adrese Veletržní 19, Brno. Základní vstupné je ve výši 90 Kč, lze uplatnit i různé slevy – více informací naleznete na stránkách Letohrádku Mitrovských Brno.

Zdroj: Letohrádek Mitrovských Brno