Uzavírka na I/50 mezi Bučovicemi a Nesovicemi: Osobní auta najedou o 17 kilometrů více

ilustrační foto

VYŠKOV – Ředitelství silnic a dálnic bude od 15. května po dobu 24 dní rekonstruovat silnici I/50 na trase Bučovice – Nesovice. Kvůli opravě povrchů bude silnice uzavřena pro osobní auta.

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tun bude vedena po silnici II/429 přes Nesovice, Milonice, Kozlany, Bohdalice a zpět k I/50 po silnici II/431 přes Bohdalice, Bohaté Málkovice, Bučovice. Celková délka objízdné trasy je 17 kilometrů. Vozidla nad 3,5 tun, autobusy, sanitky, policie, hasiči a dopravní obsluha budou pouštěnasemaforem po etapách kyvadlově po silnici I/50. Cílem stavby je úprava současné úrovňové stykové křižovatky silnice I/50 se silnicí III/4199 nedaleko obce Křižanovice. Stávající napojení je tvořeno prostou stykovou křižovatkou bez přídatných pruhů a vodorovného dopravního značení usměrňujících provoz na křižovatce. Proto v místě hrozí zvýšené riziko střetu odbočujících vozidel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.