VIDEO: Dealer měl doma v Brně 9 kilo drog, 5 miliónů hotovosti a morfium z druhé světové války

foto: Celní úřad JMK

BRNO – Při závěrečné razii s krycím názvem Kostka II zajistili celníci brněnského protidrogového oddělení syntetické drogy a více než 5 milionů korun v hotovosti, kryptoměnách a investičních mincích, které pocházely z drogové trestné činnosti.

Na konci března při domovní prohlídce v bytě dealera v centru Brna objevili celníci stimulanty, sedativa, halucinogeny a konopí minimálně za 2 miliony korun. Velké množství drog měl muž schované v mrazicím boxu. Psychoaktivní látky s různými účinky na uživatele čtyřicetiletý Čech dovážel prostřednictvím poštovních zásilek z Nizozemska. Klientelu měl stálou, drogy většinou distribuoval na český trh, v některých případech putovaly do Švýcarska, na Slovensko a ojediněle i do Japonska. Ke sjednávání obchodu využíval šifrované komunikační platformy. „Obviněný se tímto druhem podnikání zabýval již od roku 2017, nyní je ve vazbě a hrozí mu trest odnětí svobody až na 12 let,“ uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.