Město bude vybírat ze sedmi zájemců o stavbu tréninkové haly na Vodově

Ilustrační foto

BRNO – Sedm společností se přihlásilo do veřejné zakázky na stavbu tréninkové haly na Vodově. Ta bude určena pro všechny sálové sporty a rozšíří tréninkové prostory v Brně.

Navrhnutá jednopodlažní budova bude spojena odpočinkovou terasou se stávající halou sportovního komplexu. Rozměry se bude podobat hřišti na fotbal a házenou, chybět nebude ani provozní oddíl budovy, ve kterém se vybudují šatny sportovců a rozhodčích s toaletami, skladové prostory pro náčiní, administrativní zázemí s kancelářemi a zasedací místností a také recepce s bufetem. K areálu povede nová zpevněná cesta s 33 parkovacími místy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Díky nové hale se zlepší možnosti trénování pro sportovní kluby provozující míčové hry. S nimi jsme stavbu také konzultovali, aby nové prostory splňovaly jejich potřeby. Hala bude disponovat i teleskopickými tribunami až pro 250 diváků. Kromě tréninků se zde budou konat i zápasy, především ve florbalu, volejbalu, házené, futsalu a basketbalu,“ uvedl radní pro oblast školství, sportu a tělovýchovy Jaroslav Suchý.