Brno má plán na začlenění uprchlíků z Ukrajiny

Zdroj: Twitter

BRNO – Ministerstvo vnitra představilo nový dotační program, který využijí i v Brně. Základem je integrovat uprchlíky do společnosti.

Do Brna přišlo doposud téměř 16 tisíc Ukrajinců, na tisíc z nich bydlí v ubytovacích zařízeních, zbytek v soukromých ubytovnách či bytech. Cílem projektu je eliminovat bariéry při začleňování takto velkého množství nových obyvatel. „Naším zásadním úkolem je utvořit podmínky pro co nejhladší začlenění opravdu velkého počtu lidí, z nichž většinu tvoří ženy s dětmi, do co možná nejběžnějšího chodu života v Brně. Doposud jsme se ukázali jako opravdu vyzrálá občanská společnost, od prvních dní krize se semkla snad celá republika a pomáhá,“ řekla primátorka Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Město Brno disponuje pestrou škálou sociálních služeb, organizací, zaměstnavatelů a příležitostí, všechny strany však čelí bariérám, které integraci významně komplikují. Mezi nejvýraznější patří jazyková a kulturní bariéra. Bude tedy posíleno množství překladatelů a tlumočníků. Nutná bude také spolupráce o letních prázdninách, kdy pracující rodiče budou chtít dát své děti do volnočasových center. S týmy bude pracovat informační pracovník, který všechny informace nasdílí na internetovou stránku. Ta se od začátku uprchlické krize stala důležitým rozcestníkem.