Husovický park bude zdobit socha Marie Restituty

Zdroj: Wikipedie

BRNO – Městská část Brno-sever v roce 2019 navrhla radním, aby v parku Marie Restituty stála její socha. Proběhla konzultace s architekty a výtvarníky ohledně pojetí díla a vybrání vhodné lokality v rámci parku. Nyní vedení zřídilo porotu pro hodnocení návrhů a soutěž o podobu bude brzy vyhlášena.

„Ačkoliv Helena Kafková, která později přijala řádové jméno Marie Restituta, strávila v Brně pouhé dva roky, rodné Husovice na ni nezapomněly. Byl po ní už v roce 1999 pojmenován park, v němž bude tuto zdravotní i řádovou sestru popravenou nacisty připomínat socha,“ řekl 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Brzy bude vyhlášena soutěž o podobu sochy, které předcházel průzkum terénu a konzultace s architekty. Porota nyní projednává soutěžní podmínky, ty budou poté předloženy České komoře architektů a ke schválení brněnské radě. Podle předpokladů by soutěž mohla být zahájena do konce června, vyhlášení výsledků se plánuje na říjen.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.