Strážníci odchytili želvu i papouška bez majitele

Foto: MPB

BRNO – Se zvířaty se hlídky brněnské policie setkávají často, většinou jim pomáhají z nesnází. Začátkem týdne se jim podařilo odchytit vzácnou želvu a papouška. Obě zvířata putovala do útulku.

Kolemjdoucí v Řečkovicích našel u železničního viaduktu v trávě suchozemskou želvu. Odchytáři si pro ni přijeli, naložili do přepravního boxu a odvezli do útulku. Želvy nemívají čip, nepodařilo se tedy zjistit majitele. Samce proto prohlédl odborník. „Zvíře je vizuálně zcela zdravé a je ve výborné kondici. Jedná se o dospělého samce suchozemské želvy žlutohnědé. Stáří dospělých želv se odhaduje velmi špatně, záleží na podmínkách, ve kterých bylo zvíře chováno. Věk tohoto exempláře může být klidně několik i desítek let, minimálně má tento samec více než deset let,” vysvětlil zoolog Zajíček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Žebětíně v jedné z garáží hlídka našla papouška, o kterém nevěděla, odkud přiletěl a komu patří. Jednalo se o Mníška šedého, původem z jižní Ameriky. I tady ho strážníci dali do přepravního boxu a odvezli do útulku. Majitel se neobjevil, zvíře proto poputuje do Ptačího centra, kde bude mít veškerou potřebnou péči.